Na zdravie... či?

Autor: Radovan Kollarčík | 6.6.2011 o 9:59 | (upravené 6.6.2011 o 10:11) Karma článku: 4,28 | Prečítané:  917x

Nedávno ma zaujal príspevok v nejakej spravodajskej relácii v telke, ktorý sa zaoberal problematikou výsostne aktuálnou, teda problematikou požívania alkoholických nápojov deťmi. Autori konštatovali všeobecne známy jav, že teda sa veková hranica detí, ktoré požívajú alkoholické nápoje stále znižuje. Situácia je vážna a hľadá sa riešenie nápravy tohto nelichotivého spoločenského javu.

Jedno riešenie sa našlo: väčšie postihy pre predajcov a majiteľov zariadení, kde sa alkohol podáva.

Nie som v zásade proti, len sa mi to zdá príliš jednoduché a nie veľmi efektívne. Mám totiž pocit, že za všetkým treba hľadať hlavne zlyhanie rodiča. Iste, sú rôzne okolnosti, ktoré túto situáciu komplikujú, ale rodič je rodič, je za svoje dieťa zodpovedný, navyše štát mu tak trochu vypomáha rodičovským príspevkom, bezplatným školstvom a zdravotníctvom a ďalšími sociálnymi výhodami.

Je to zrejme trochu zjednodušený pohľad, uznávam, ale nebolo by efektívnejšie postihovať v prvom rade rodičov, ktorí zanedbali svoje rodičovské povinnosti? Nebolo by dobré položiť si otázku: Odkiaľ deti berú na alkohol peniaze? Ako trávia voľný čas a s kým? Ako sa nám vracajú domov zo školy, či podvečer a v akom stave? Sme dostatočne všímaví a zaujímame sa o svoje deti?

Veď je to jednoduché - zákon o rodine. A navyše na podporu rodiny a prídavky na deti prispievame všetci z našich daní, tak prečo sa nepozrieť na to, ako efektívne sú tieto prostriedky využívané?

PS. Apropo, viete, čo teraz robia vaše deti? Ako a s kým trávia voľný čas? ;-)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poliaci a Švédi čistia Európu od slovenských zbraní

Poliaci rozbili gang pašujúci slovenské zbrane, Švédi na prípade stále pracujú.

KOMENTÁRE

Pripomeňme si, že režim bol naozaj zločinecký

Námietka, že ÚPN v Poľsku má väčšie právomoci, je nemiestna.


Už ste čítali?