Ženy ženy ženy...

Autor: Radovan Kollarčík | 27.3.2011 o 16:41 | (upravené 27.3.2011 o 17:01) Karma článku: 6,76 | Prečítané:  2156x

Hneď v úvode chcem zdôrazniť, že si ženy nesmierne vážim, mám ich rád, mnohé som miloval, myslím na ne a obdivujem ich. Nechcem teda nikoho uraziť a už vôbec nie znevažovať niečiu prácu. Proste mám ženy rád a som šťastný, že v 21. storočí ich je stále viac a viac v najrôznejších pozíciách, funkciách a verejných a štátnych postoch.

Takže v skratke: Často počúvam v médiách a najrôznejších politických diskusiách názor, že na Slovensku máme stále malé zastúpenie žien vo verejnom živote v porovnaní s vyspelou Európou. Určite to bude pravda, keďže štatistiky nepustia a ani nie je žiaden dôvod v tomto verejnosti klamať. Bol by som rád, ak by sme aj tento "problémik" nášho spoločenského života vyriešili.

A teraz to príde: Keď sa začneme zamýšľať nad problémami rôznych odvetví slovenskej spoločnosti, určite narazíme aj  na obrovské problémy slovenského školstva. Ide o nedostatok kvalifikovaných jazykárov, nedostatok financií, viac ako mizerné platy, neúcta spoločnosti voči tomuto vzácnemu povolaniu a prefeminizovanosť... A som pri merite veci. Na jednej strane počúvam o nedostatočnom zastúpení žien vo verejnom živote a na druhej strane vidím slovenské školstvo... Prešľapuje z nohy na nohu, tvári sa, že realizuje nejaké reformy (často len papierové), je nedostatok nových, moderných učebníc, stále viac detí, ktoré si vyžadujú minimálne špeciálny prístup, či špeciálnu pedagogiku a s tým všetkým sa pasuje denno-denne niekoľko tisíc učiteliek...

Na záver: Možnože máme málo žien v top manažmente, možno ich je málo v politike, ale v školstve ich málo nie je a napriek tomu toto odvetvie nemôžem považovať za výkladnú skriňu slovenskej spoločnosti.

Nikoho som nechcel uraziť a ani voči nikomu som nechcel vysloviť nevôľu. Len si kladiem otázku, či prefeminizované školstvo vôbec má nádej na pozitívne a konštruktívne zmeny už v blízkej dobe, alebo ostaneme len pri rečiach a stále modernom športe: vždy, keď sa niekde stretne skupinka učiteľov, debatka sa zvrtne na sťažovanie sa. Kedy a kto prejde od problémov sťažností k zlepšeniu reality?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.

DOMOV

Zo Smeru odišiel celý regionálny klub, nechce povedať prečo

Sarosta obce Rišňovce sa sťažuje na ignoráciu zo strany vedenia Smeru.


Už ste čítali?