Váži si Slovensko vzdelanie a vzdelaných ľudí (2)

Autor: Radovan Kollarčík | 20.4.2011 o 18:56 | (upravené 20.4.2011 o 19:50) Karma článku: 5,92 | Prečítané:  1406x

Pred pár dňami som tu písal práve na túto tému. Dnes už len v skratke, pretože odpoveď je jasná. Podľa posledných spravodajských informácií je Slovensko na chvoste európskej dvadsaťsedmičky v rámci financovania vzdelania a je jedinou krajinou EU, ktorá vynakladá na vzdelanie menej ako 4 % hrubého domáceho produktu. (Informácie pochádzajú z ranného spravodajstva SRO1).

Takže si už nemusím klásť spomínanú otázku, pretože ak čísla neklamú, alebo nedošlo k omylu, odpoveď je jasná. Darmo sa tu v reakciách nadrapovali a ventilovali si na mne svoje frustrácie či komplexy najrôznejší ľudia a neprajníci. Štatistika a čísla nepustia. Rozprávať teda môžeme to i ono, ale pravda je taká, že to s vzdelaním, vzdelávaním a vzdelanými v našej krásnej mladej republike nevyzerá veľmi ružovo.

Môžeme sa hrať na reformy, charitu, nadšenie, ochotu a tak podobne, ale všetko to ostáva len v rovine verbálnej. Prax a realita je iná. Pokojne sa naháňajme za kreditmi, tajne dúfajme, že nás niekto raz aj slušne ocení, skúšajme, reformujme, znáročňujme požiadavky, či redukujme učivo, nementorujme, ale všetko je to len prehadzovanie si kopy slamy z jednej kôpky na druhú...

P.S. Krajina, ktorá neinvestuje do vzdelávania vlastných ľudí, nemá budúcnosť veľmi perspektívnu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Slovenskí žiaci sa prepadli ešte hlbšie

Výsledky slovenských školákov v testovaní PISA dlhodobo klesajú.

KOMENTÁRE

Hlúpneme. Kto a kedy to zastaví?

Výprask by si zaslúžili tí, ktorí zodpovedajú za nízku úroveň školstva.


Už ste čítali?